Jak wybrać stół do masażu i rehabilitacji aby komfortowo się na nim działało?

Żeby dobrać dobre stoły elektryczne do masażu powinniśmy zwrócić uwagę na wiele jego funkcji. Musi się się na nim działać dobrze fizjoterapeucie, ale również chory winien poczuć się komfortowo. Stół do masażu to konieczne wyposażenie każdego gabinetu. Natomiast jego nabycie nie jest proste. Powinno się wziąć pod uwagę wiele parametrów jak powierzchnię, regulację także jego wagę. Stół do masażu i rehabilitacji więc pewnego rodzaju wizytówka naszego salonu, a nawet kliniki, zatem powinno się dobrać rodzaj, jaki będzie się doskonale prezentował. Stół do rehabilitacji możemy standardowo podzielić na stoły stacjonarne(takie których nie przenosimy) i mobilne. Stół do masażu, jaki jest przenośny powinien posiadać dużo udogodnień, aby szybko można było go spakować i przetransportować. Powinien posiadać pokrowiec, aby nie pobrudził się nam w czasie transportu. Dużą korzyścią będzie jego waga im lżejszy tymże lepszy dla nas. Stół do masażu i rehabilitacji mobilne idealnie sprawdzają się pośród fizjoterapeutów, którzy prowadzą masaże w domach klientów i często muszą go przewozić. Wartość takiego stołu jest też niższa od stacjonarnych stołów do rehabilitacji.
Stół do masażu stacjonarny możemy podzielić normalnie na trzy kategorie

  • stół do masażu i rehabilitacji manualny
  • stół do rehabilitacji hydrauliczny
  • stoły elektryczne do masażu

Pierwszą istotna zaletą, która posiadają stoły elektryczne do masażu to ustawienie wysokości w sposób ciągły lub skokowy. W pierwszym typie- ciągły wysokość dostosowana jest dowolnie, w każdym możemy zatrzymać stół na dobrej dla nas wysokości nawet w ciągu masażu.

Stół do rehabilitacji powinien posiadać odpowiednią liczbę segmentów. Zmiana ich ustawienia pozwala bowiem nam duży komfort i wygodę pracy oraz poszerza możliwość wykorzystania stołu. Odpowiedniejsze przygotowanie pacjenta pozwoli bowiem izolację poszczególnych obszarów ciała oraz ćwiczenie odpowiednich mięśni. Stół do masażu i rehabilitacji powinien być także pokryty takim materiałem, żeby można było go swobodnie czyścić. Jeśli stół do masażu jest eksploatowany w klinice, a my jako pracodawce chcemy dobrać taki, aby pasował do naszego wyposażenia toż niewątpliwie są one w wielu barwach. Pamiętajmy jednak, żeby dobrać kolor i obicie, które jest odporne. Również ramy – stoły elektryczne do masażu możemy dobrać w dobrym odcieniu, aby komponowały się idealnie z naszym gabinetem. Pamiętajmy, iż taki stół do rehabilitacji to nasza wizytówka. Istotna jest też wysokość stołu, która winna być regulowana, nie tylko dla chorego ale przede wszystkim dla lekarza. On właśnie spędza nad nim dużo godzin i musi czuć się dobrze.
Stoły elektryczne do masażu wielkość oraz obciążenie
Minimalna wielkość to 70 cm, jednak stół do masażu i rehabilitacji w większości gabinetów to gdzieś 120 cm. Jest on estetyczny dla każdej osoby dorosłej. Podobnie sytuacja prezentuje się z obciążeniem stołu. Musimy znać jakich chorych będziemy przyjmować. Stół do masażu i rehabilitacji jest po prostu konieczny w ciągu pracy fizjoterapeuty, zatem warto przeznaczyć troszkę czasu, żeby dobrać najdogodniejszy dla nas.