Maty do akupresury na co zwrócić szczególną ostrożności przy kupowaniu?

Maty do akupunktury są dedykowana do ucisku punktów biologicznych na naszym ciele. Ma w w prawdzie taką samą funkcję jak przeprowadzany masaż akupunkturowy. Maty do akupresury są znane już od około 7 tys lat i wywodzi się z typowej medycyny chińskiej. Mata z wypustkami, na pewno nie zastąpi nam wizyty u doktora, ale wspomoże proces leczenia. Maty do akupunktury możemy sami stosować w domu, jednak winniśmy wybrać takie, które będą dla nas idealne. Jak wybrać właściwe maty do akupresury? Na samym początku powinno się dodać, że wyróżniamy kilkanaście modeli mata do akupresury

  • mata z wypustkami dla początkujących. Wypustki są rozmieszone na macie w odstępach około 6 mm. Zbudowane są one z tworzywa sztucznego, a ich końce są tępe.
  • maty do akupunktury dla pań średnio zaawansowanych. Przede wszystkim wypustki które również są zbudowane ze sztucznego tworzywa są ostre i jest ich na macie o znacznie więcej.
  • maty do akupresury dla pań zaawansowanych – kolce w tym wypadku są zbudowane z metalu, lub plastiku. Są wyraźnie szeroko rozstawione, dzięki czemu możemy poczuć bardzo silne uczucie podczas masażu.

Igły nigdy nie uszkodzą ciągłości skóry. Maty do akupresury https://med-store.pl/pokaz-produkt/mata-do-akupresury-4fizjo-72×42-cm-niebiesko-biala/3145 nie muszą mieć tylko igieł, mogą być również wyposażone w plastikowe koła na których znajdują się wypustki. Dla pań pierwszy raz je próbujących mogą wyglądać przerażająco. Choć już po pierwszym masażu na takiej macie możemy zauważyć jakie posiada pozytywne skutki dla naszego zdrowia. Dodatkowe akcesoria. Jeśli potrzebujesz wzbogacić swój zestaw do akupresury powinieneś nabyć poduszkę do akupresury. Polepszy ona Twój masaż. Przed zakupem maty z wypustkami powinno się zastanowić się czy nie jest warto zakupić zestaw czyli maty plus poduszka. Wtedy będziemy pewni, że obydwie mają tenże sam rodzaj kolców dobrany do naszych preferencji. Maty do akupresury mogą być wytworzone z plastiku lub gumy, ale również mogą być pokryte materiałem. Jeśli chcemy je używać w gabinetach rehabilitacyjnych przez większa liczbę osób to na pewno powinniśmy zapatrzeć się w maty plastikowe.

Są one łatwe w utrzymaniu i można je błyskawicznie zdezynfekować. Mata z wypustkami z tkaniny doskonale sprawdzi się w użytkowaniu domowym. Ostatnim czasem szczególnie popularne są maty naturalne czyli wyprodukowane z lnu i włókna kokosowego. Maty do akupunktury, a jej rozmiar czy ma znaczenie? Wszystko zależy od tego na jakie części ciała ma być użytkowana. Jeśli chcemy uciskać jeden konkretny punkt mata z wypustkami może być niewielka. Dzięki temu będziemy potrafili ja zabrać ze sobą do pracy czy na wyjazd. Nie musimy na niej tylko leżeć, możemy także siedzieć czy stać. Takie maty do akupunktury są mniej poręczne, więc ważne żeby przed ich zakupem ustalić jakie części ciała mają być poddane zabiegowi. Maty do akupresury nie zależnie od ceny dają takie same wyniki terapeutyczne. Ich wybór winien być uzależniony tylko od naszych preferencji.