Jaki dobrać stół bobath, aby rehabilitacja dzieci była wykonywana komfortowo i intensywnie.

Na samym wstępie powinno się powiedzieć czym jest fizjoterapia metodą NDT-Bobath ?

Została ona wykreowana przez małżeństwo czeskiego pochodzenia fizjoterapeutka Berta i neurolog Karel Bobath. Robiona jest ona raczej u małych dzieci, jednak może być również praktykowana u dorosłych. Technika ta polega na eliminacji nieprawidłowych odruchów i polepszenie napięcia mięśniowego. Dlatego tak ważne jest aby wyszukać wygodny stół do bobath, jaki będzie spełniał obrane przez nas kryteria.

Stoły do bobatha występują jak rozumiemy w bardzo wielu konfiguracjach, ale obecnie wybierzmy najprostszy stół bobath. Jeżeli nasza rehabilitacja będzie opierać się na niemowlakach powinniśmy zakupić stół do bobath głównie dla nich. Łatwiej będzie się nam na nim wykonywać masaż. Wymiary leżanki są powszechne i mają 190 x 110 cm, które są dostosowane do pracy z dziećmi. Stół bobath posiada zwyczajowo antypoślizgowe nóżki, które dają fizjoterapeucie stabilność podczas terapii. Tego rodzaju stoły do bobatha są zwykle jednoczęściowe i sterowane są ręcznie. Posiadają stalowe, mocne ramy, które są zwykle lakierowane proszkowo. Jeżeli chodzi o tapicerkę potrafimy ją osobiście wybrać. Stół bobath może mieć kolor, taki który będzie pasował do naszego wnętrza. Jest to dosyć ważny element naszego designu. Materiał musi posiadać certyfikat UE.

Obicia według wymogów musi być niepalna i pozbawiona ftalanów i lateksu. Na zwykłą tapicerkę gwarancja obowiązuje 2 lata. Oczywiście są materiały typu VIP, które są lepsze, a jakość pacjenta jest o wiele większy przy rehabilitacji. Charakteryzują się one zwykle doskonałą powłoką przeciwbakteryjną, a wszystkie zanieczyszczenia są błyskawicznie z tego wariant materiału zmywane. Stół do bobatha możemy zamówić w dowolnej konfiguracji, ale tu na 100% istotna będzie suma do zapłaty. Im lepsze wyposażenie tym właśnie opłata będzie większa.

Możemy także zakupić stół bobath elektrycznie sterowany, jaki na 100% będzie cenowo droży, ale ułatwi nam pracę. Leżanka, która jest sterowana automatycznie za pomocą pilota, zapewni nam podnoszenie pacjenta w toku trwania masażu. Dzięki czemu komfort pacjenta będzie o wiele znakomitszy i na 100% mniej stresujący. Stół do bobatha posiada konstrukcję stalową, która umożliwia wsparcie również potrafimy ją wybrać w kilku kolorach. Tapicerka i jej kolor również dostępny jest w kilku alternatywach do wyboru od zwykłego do materiałów z wyższej półki. Stoły do bobatha mogą być przechowywane pionowo, dzięki składanym nóżką. Opcja ta jest dobra przy małym lokalu i różnych formach pracy rehabilitanta. Musimy mieć na uwadze, że przecięty stół bobath waży około 90 kg dlatego przesuwanie go może być uciążliwe, a złożenie go i postawienie w wygodnej pozycji, jest niewątpliwie sporym atutem.

Stół do bobatha https://med-store.pl/pokaz-produkt/elektryczny-stol-do-terapii-bobath-z-rama-krzyzakowa-i-pilotem-recznym-sumer-srk-be/3054 możemy także doposażyć:

  • możemy zastąpić wielkość leżanki
  • wybrać kolor tapicerki i ramy
  • dokupić pilota nożnego lub ręcznego
  • wieszaki na ręczniki papierowe

Praca z dziećmi przy terapii nie jest łatwa, dlatego stół do bobatha winien mieć regulacje wysokości. nabyć w supermarketach internetowych w których jest zapewne największy ich wybór. Dobierając odpowiedni dla nas stół bobath powinniśmy wcześniej zapoznać się z uwagami w internecie jak dodatkowo z ocenami fizjoterapeutów. Jakość i wyposażenie stołu winno być dla nas odpowiednie gdyż stół do bobatha będzie służył nam przez wiele lat. Jeżeli posiadamy wątpliwości powinno się zadzwonić do marketu lub do niego pojechać, aby wypytać się o szczegóły.