Węgiel aktywny Aliness kiedy go nabyć i na co go stosować?

Węgiel aktywny Aliness jest naturalnym środkiem o dużym kręgu zastosowań, również w medycynie, jak i pielęgnacji. Jego struktura porowata umożliwia na absorpcję różnych substancji chemicznych, toksyn i gazów. Oto kilka zastosowań które ma węgiel w tabletkach:
1. Detoksykacja: Jako naturalny pochłaniacz, węgiel aktywny Aliness może pomagać w usuwaniu toksyn z organizmu poprzez wiązanie ich na swojej powierzchni i selekcję z systemu poprzez wydalanie.
2. Leczenie wzdęć: Węgiel w tabletkach może pomagać w złagodzeniu dolegliwości związanych ze biegunkami przez absorpcję alkoholi w procesie pokarmowym.
3. Obniżanie poziomu cholesterolu: Badania wskazują, że systematyczne spożywanie węgla może przyczynić się do zmniejszenia poziomu cholesterolu we krwi poprzez wiązanie nadmiaru cholesterolu w przewodzie pokarmowym.
4. Wsparcie dla nerek: Węgiel w tabletkach może pomóc w usuwaniu substancji toksycznych z organizmu, co może odpowiednio oddziaływać na pracę nerek.
5. Wybielanie zębów: Choć brak jest|kluczowych ilości badań potwierdzających skuteczność – węgiel aktywny Aliness może wspomóc w wybielaniu zębów, wiele pań stosuje go jak codzienny środek wybielający. Jednakże korzystnie zachować ostrożność, gdyż za duże stosowanie węgla aktywowanego może prowadzić do osłabienia szkliwa zębów.
6. Oczyszczanie wody: Węgiel aktywny Aliness https://med-store.pl/pokaz-produkt/wegiel-aktywny-z-kokosa-300-mg-aliness-100-kaps-vege/3333 jest jednocześnie często używany w procesach oczyszczania wody, gdyż potrafi skutecznie zniwelować z niej zanieczyszczenia chemiczne
7. Leczenie kaca: Ze względu na swoje zalet absorpcyjne, węgiel w tabletkach może działać w absorpcji toksyn związanych z alkoholem, co potrafi wspomóc złagodzić objawy kaca.
Pomimo że wiele pań używa węgiel w tabletkach w celach medycznych i kosmetycznych, jednak należy zachować rozwagę i omawiać się z fachowcem przed podjęciem regularnego stosowania, zwłaszcza jeżeli ma się jakiekolwiek istniejące schorzenia lub przyjmuje się inne środki.


Węgiel w tabletkach to forma węgla drzewnego czy innego materiału węglowego, jaki pozostał poddany procesowi aktywacji. Mechanizm ten polega na ogrzewaniu węgla w obecności pary wodnej lub gazów utleniających, takich jak tlen, w bardzo dużej temperaturze, zwykle w zakresie od 600°C do 1200°C.
Podczas tego procesu następuje eliminacja substancji lotnych i niebezpiecznych, co doprowadza do tworzenia o konkretnym stopniu porowatości. Dzięki temu węgiel aktywny Aliness staje się bardzo chropowatym produktem o konkretnej powierzchni właściwej, co z kolei pozwala mu skuteczne pochłanianie substancji chemicznych, toksyn, zanieczyszczeń oraz pozostałych cząsteczek z otoczenia. Węgiel w tabletkach – surowcami wyjściowymi do produkcji mogą być różne produkty węglowe, takie jak drewno, węgiel kamienny, torf czy skorupy orzecha kokosowego. Każdy spośród tych materiałów może wpłynąć na właściwości końcowego węgla aktywowanego, co powoduje na dobranie go do określonych zastosowań.