Gdzie najlepiej kupować płytka Gua Sha do masażu twarzy i jak się prezentuje?

Kamień Gua Sha do masażu twarzy to narzędzie stosowane głównie w technikach masażu oraz pielęgnacji cery. Nazwa „Gua Sha” wywodzi się z chińskiego, gdzie „Gua” oznacza kamień, a „Sha” to ruch pocierania lub masaż. W połączeniu oznacza to rzeczywiście „kamień do pocierania”. Płytka Gua Sha, stosowana do masażu twarzy, jest zazwyczaj zrobiona z jadeitu lub różowego kwarcu. Te naturalne minerały mają właściwości chłodzące i antybakteryjne, co wpływa, iż są dobre do użytkowania na skórze twarzy. Kamień Gua Sha ma przeróżne kształty, jakie są dopasowane do różnych obszarów twarzy a zazwyczaj mają zaokrąglone krawędzie, by nie uszkodzić gładkiej skóry. Kamień Gua Sha przeprowadzany nim masaż może pomóc w poprawie krążenia krwi, zminimalizowaniu napięcia mięśniowego, redukcji opuchlizny oraz stymulacji produkcji kolagenu, co może przyczynić się do poprawy napięcia oraz stanu skóry. Dodatkowo, dużo mężczyzn wierzy, że płytka Gua Sha do masażu twarzy https://med-store.pl/produkty-do-masazu/gua-sha-i-walki-jadeitowe/16/85 ma cechy regenerujące i potrafi zadziałać w redukcji lęku oraz napięcia. Kamień Gua Sha jest przeważnie nazywany także „kamieniem miłości”. Kamień Gua Sha do masażu twarzy jego dobre użycie jest fundamentalne dla osiągnięcia oczekiwanych rezultatów pielęgnacyjnych. Oto kroki, jak poprawnie użyć kamień Gua Sha:
1. Oczyść twarz: Na początku należy odpowiednio oczyścić skórę twarzy za pomocą mleczka do demakijażu lub innego dobrego preparatu czyszczącego. Usunięcie wszelkich pozostałości make up i zanieczyszczeń pozwoli na właściwsze wchłanianie serum pielęgnacyjnych oraz zapobiegnie zatkaniu porów podczas masażu.
2. Nanieś preparat: Dalej na oczyszczoną skórę twarzy należy wklepać krem lub inny popularny środek do pielęgnacji cery. Preparat ten dostarczy właściwą warstwę poślizgu, która jest niezbędna do właściwego działania – płytka Gua Sha do masażu twarzy i zapewni jej prostsze przesuwanie się po twarzy.
3. Wybierz właściwy kamień Gua Sha do masażu twarzy: Wyselekcjonuj kamień Gua Sha odpowiedni do obszaru twarzy, jaki pragniesz masować. Większe kamienie potrafią być stosowane na obszarze szyi, podczas gdy mniejsze kamienie nadają się do skóry wokół oczu.


4. Rozpocznij masaż: Delikatnie przesuwaj kamień Gua Sha do masażu twarzy po skórze , wykonując proste pociągnięcia wzdłuż rysów twarzy oraz szyi. Unikaj zbyt silnego nacisku, by uniknąć podrażnieniom skóry. Możesz skupić się na obszarach, gdzie są zmarszczki, linie mimiczne lub napięcie mięśniowe.
5. Powtórz ruchy: Powtarzaj ruchy masażu przez daną liczbę powtórzeń lub poprzez pewny okres, średnio około 5-10 minut. 6. Zakończ: Po zakończeniu masażu płytka Gua Sha do masażu twarzy powinna być odpowiedni oczyszczana wodą, następnie osusz ją i przechowuj w chłodnym miejscu. Regularne stosowany kamień Gua Sha może pomóc w polepszeniu krążenia krwi, zminimalizowaniu opuchlizny, rozluźnieniu napiętych mięśni oraz ulepszeniu elastyczności oraz stanu cery.