Trenażer do ćwiczeń oddechowych jak dobrać najdogodniejszy dla nas?

Masz liczne infekcje, cierpiałeś na Covid, a może wykonujesz sport wyczynowo. Konieczny zatem jest Ci trenażer do oddechu , który wzmocni grupę mięśni wdechowych. Trenażer do ćwiczeń oddechowych pomaga w przywróceniu lub utrzymaniu dobrej sprawność oddechowej. Kiedyś mówiono, że trenażer medyczny jest przeznaczony zazwyczaj sportowcom. Właśnie nie każdy z nas może z niego korzystać. Powiano robić na nich prywatne terapie oddechowe, dopasowane do potrzeb danego klienta. Trenażer do oddechu dla kogo?

  • dla osób długo leżących;
  • dla sportowców zwłaszcza w takich sportach jak wspinaczka wysokogórska;
  • osoby, które działają głosem, jak np piosenkarze;
  • pacjenci po przebytych chorobach.

Trenażer do ćwiczeń oddechowych kto nie powinien go używać:

  • ludzie w czasie infekcji oddechowej;
  • ludzie z uszkodzonym bębenkiem czy w czasie zapalenia ucha;
  • u pacjentów z odmą opłucną;
  • u alergików.

Trenażer medyczny jakie mamy rodzaje.? Możemy tu wyróżnić trenażer do oddechu manualny jak także mechaniczny. Jak znamy manualny jest o wiele tańszy gdyż regulacja ruchu powietrza nie jest intuicyjna. Trenażer do ćwiczeń oddechowych manualny jak wygląda i z czego się składa. Zasadniczo stworzone są one niezwykle podobnie. Każde urządzenie zakończone jest ustnikiem. Ma też 3 różne piłki w trzech kolorach, które wskazują przepływ powietrza.(trzech komór 600, 900, 1200 cm) o różnej wielkości powietrza. W czasie wydechu nie mamy| żadnego oporu, Natomiast w czasie wdechu powinniśmy unieść piłki w komorach jak najwyżej i jak najdłużej. Bardziej rozwinięty trenażer do oddechu manualny może mieć regulacje ruchu powietrza. Jednak wszystko tutaj uzależniony jest o modelu jaki zostanie przez nas dopasowany. Trenażer medyczny automatyczny jest mniejszy i w stosowaniu. Jego podstawową zaletą jest możliwość zabrania go ze sobą. Jest zgrabny i zakończony ustnikiem. Działa na zasadzie wytworzenia oporu przy wdechu. Jego siłę oporu w współczesnych modelach możemy sami ustawiać. Przy wydechu nie ma oporu. W czasie ćwiczeń sam zwiększa opór, aby ćwiczenia były bardziej intensywne. Miejmy na uwadze jednak, że chociażby taki trenażer do ćwiczeń oddechowych powinien być pod kontrolą specjalisty. Nie zawsze każdy spośród nas rozumie jak je właśnie skalibrować i jak długo na nim ćwiczyć w czasie zajęć. Zalecane jest oczywiście wykonywanie 30 wdechów po dwa razy dziennie. Dla osób rozpoczynających będzie to w sam raz. Inaczej gdy wybieramy zmienić swoją formę oddechowa i przygotowujemy się do zawodów.

Wówczas trenażer medyczny powinien być kupiony w specjalnym sklepie. Na 100% musi być automatyczny a my jako zawodnicy winni być pod ochroną specjalisty. Trenażer do oddechu jest dostępny w hipermarketach specjalistycznych. Różnią się funkcjami jak i wielkością, jaka może okazać się istotna przy jego doborze. Kluczowe jest, aby trenażer do ćwiczeń oddechowych spełniał nasze wymagania. Nie zawsze warto| jest nabywać najdroższy model, warto zatem zasięgnąć najpierw opinii przed jego zakupem.