Bańki chińskie do masażu jak dobrać te najciekawsze w sklepach i czym się od siebie odróżniają?

Bańka silikonowa antycellulitowa są coraz bardziej modne. Co prawda istniały już wykorzystywane w naprawdę odległych czasach. Bańki chińskie antycellulitowe wywodzą z medycyny Chińskiej. Bańki chińskie do masażu mogą być wykonane z rożnego produktu możemy wyróżnić:

  • bańka silikonowa antycellulitowa silikonowa
  • bańki chińskie antycellulitowe do masażu gumowe
  • bańki chińskie antycellulitowe szklane.

W zależności od ich rodzaju stosuje się je na rozmaite rodzaje:

  • Bańka silikonowa antycellulitowa akupunkturowa – stosowane są często przez fizjoterapeutów i wykorzystywane w właściwych punktach na skórze określonych właśnie przez schematy akupunkturowe,
  • bańki chińskie do masażu próżniowe – ich zasada działania opiera się na wyssaniu powietrza oraz utworzenia podciśnienia. Są one używane na zimno,
  • bańki chińskie antycellulitowe ogniowe, które spalają tlen dzięki podpaleniu brzegów naczynia,
  • bańka silikonowa antycellulitowa cięte tu poprzez nacięcia na skórze krew jest zasysana do środka.

Bańki chińskie do masażu możemy dostać właściwie w którykolwiek drogerii. Są one do nabycia w oryginalnych kształtach oraz kolorach. Szczególnie znane są u nas bańki chińskie antycellulitowe gumowe. Są one systematycznie wykorzystywane w klinikach w czasie masażu. Wiele z nas również korzysta z nich w mieszkaniu w czasie stałej pielęgnacji. Bańka silikonowa antycellulitowa duże wykorzystywane są na części ciała takie jak plecy czy uda. Bańki chińskie do masażu mniejsze wykorzystywane są do masażu przedramienia a najmniejsze do masażu twarzy. W starożytnych czasach zwykle używano bańki ogniowe i były one wykorzystywane do leczenia przeziębienia lub zapalenia oskrzeli. Teraz najczęściej korzysta się bańki chińskie antycellulitowe jako masaż wygodny do likwidowania pomarańczowej skórki czy spalania tłuszczu. Jak stosować bańki chińskie do masażu w mieszkaniu. Skóra winna być umyta. Zabieg bańkami polega na zassaniu powietrza do wnętrza bańki, ale aby odpowiednio był przygotowywany nasza cera musimy być prawidłowo naoliwiona. Do tego masażu szczególnie polecane są olejki naturalne jak pomarańczowy czy kokosowy. Jeżeli bańki chińskie do masażu pozostaną zassane za mocno może zrobić się krwiak.

Aby uniknąć takiej sytuacji zwykle możemy troszkę odessać bańki chińskie antycellulitowe. Zabieg nie powinien sprawiać nam dyskomfortu, dlatego dobrze jak na parę ważnych serii pójdziemy do masażysty, który nauczy nam jak masować nasze ciało. Musimy również zwrócić uwagę na to żeby masaż był realizowany w stronę serca przenigdy nie na odwrót co jest niezwykle ważne. Również ruchy powinny być okrężne i precyzyjne. Powinien on trwać od 20 do 30 minut i być wykonywany systematycznie co 2-3 dni. Doskonale jest też po takim masażu użyć kremy antycellulitowe rozgrzewające, które mają za zadnie zlikwidować tkankę tłuszczowa. Bańka silikonowa antycellulitowa nie mogą być wykorzystywane przez osoby z problemami sercowymi, jak też przez osoby ze skórą naczyniową. Po takim masażu mogą pojawić się pęknięte naczynka, które będziemy musieli zamykać tylko laserem. Zatem warto jest przed zabiegiem zasięgnąć opinii lekarza. Skoro już zdecydujemy się na ich kupno, pamiętajmy żeby dobrać dobre dla nas. Możemy też poczytać opinie i wyselekcjonować takie, które cieszą się najkorzystniejszymi. Bańki chińskie do masażu są naprawdę doskonałą alternatywą na naprawę swojej figury, a masaż jeżeli jest wykonywany poprawnie należy do ciekawych.