Jak wybrać dobre stoły do rehabilitacji, by odpowiednio się nam na nich pracowało.

Stoły do rehabilitacji to standardowe wyposażenie każdego salonu rehabilitacyjnego. Bez niego trudno nam będzie przeprowadzać zabiegi. Lecz jak wybrać stoły do rehabilitacji, tak by zaspokoiły własne oczekiwania w 100%. Na samym wstępie należy zadać sobie zapytanie do jakich masaży będziemy wykorzystywać stoły do rehabilitacji, czyli jakie jest ich przeznaczenie. Stoły do rehabilitacji możemy zastosować do masażu, terapii manualnej, pionizacji pacjenta czy jako kozetki. Powinno się też przeanalizować jaka grupa osób w jakim wieku będzie naszymi najczęstszymi pacjentami. Inne są stoły do rehabilitacji dla niemowląt inne dla osób starszych. Stoły do rehabilitacji podstawowy podział;

  • stoły do rehabilitacji stacjonarne. Tego typu stoły do rehabilitacji kierowane są do salonów, jakie wykonują tylko i wyłącznie zabiegi na miejscu. Mają one solidną i dużą konstrukcję, oraz rozmaite dodatkowe funkcje. Regulacja może odbywać się ręcznie w sposób hydrauliczny czy w wyjątkowo rozwinięty sposób za pomocą pilota. Warto również zwrócić uwagę na ilość elementów, z których składają się stoły do rehabilitacji. Modyfikacja ich ustawienia pozwala bowiem nam większy komfort i wygodę pracy oraz poszerza możliwość zastosowania stołu. Stoły do rehabilitacji, jakie mają np 3 części regulowane pozwalają nam skuteczniejsze przygotowanie choregi, oraz wielki komfort w czasie pracy. Do terapii manualnej świetnie sprawdzają się stoły do rehabilitacji, jakie mają od 5-7 łamań. Są one niezwykle komfortowe i zaawansowane. Stoły do rehabilitacji mają też dodatkowe wyposażenie. Są nimi np podłokietniki, które podnoszą komfort pacjenta, ale też wycięcie na buzię w zagłówku. Jeśli zabieg jest prowadzony na kręgosłup ułożenie chorego jest niezwykle ważne. Konstrukcja stołu jest też niezwykle istotna, gdyż stoły do rehabilitacji manualnej mają ją zawsze wzmocnioną. Jeśli chcesz stoły do rehabilitacji przenosić między salami, tutaj konieczne okażą się kółka. Stoły do rehabilitacji są ciężkie i trudno nam będzie je samodzielnie przesunąć. Kółka możemy blokować na czas zabiegu, aby stoły do rehabilitacji nie jeździły nam po całym gabinecie z pacjentem.
  • stoły do rehabilitacji| mobilne- jak sama nazwa wskazuje umiemy je transportować i zabieg wykonać w domu pacjenta. Te stoły do rehabilitacji nie mają tyle funkcji, gdyż ich główną cechą jest mała waga, by swobodnie się go transportowało. Są one zrobione ze stabilnego antybakteryjnego surowca i szybko się je składa. Sporo spośród nich ma specjalne pokrowce, tak by stoły do rehabilitacji nie pobrudziły nam się w transporcie. Stoły do rehabilitacji https://med-store.pl/stoly-do-masazu-i-rehabilitacji/stoly-rehabilitacyjne-skladane/7/36 przenośne muszą być też bezpieczne w ciągu zabiegu, zatem przed zakupem możemy dokładnie porównać modele.

Wybór w sklepach jest niewątpliwie ogromny. Stoły do rehabilitacji możemy zakupić w dobrych cenach, ale im więcej| będą miały funkcji tym niestety cena będzie wyższa. Jednak dobór właściwego modelu winien być oparty o szczegółową analizę wszystkich dostępnych modeli i wybrany dobrze przez fizjoterapeutę.