Jak urządzić gabinet rehabilitacyjny w odpowiedniej cenie kupując polski stół do rehabilitacji

Polski stół do rehabilitacji to normalne wyposażenie każdych gabinetów. Żaden nie może bez niego funkcjonować. Pacjent pragnie, aby zabieg czy rehabilitacja przebiegały dla niego w sposób najbardziej komfortowy więc tak wyjątkowo ważny jest dla nas wybór – stół rehabilitacyjny. Elektryczny stół rehabilitacyjny winien być dobrany nie tylko pod kątem chorego, lecz też aby był komfortowy dla fizjoterapeuty, bo przecież on spędza działając na nim wiele czasu. Na naszym rynku dostępnych jest dużo stołów do rehabilitacji. Elektryczny stół rehabilitacyjny jest zapewne najkorzystniej zaawansowanym urządzeniem oraz niestety najdroższym. Aczkolwiek jest coraz częściej wyszukiwany przez masażystów do pracy. Ze względu na stosowanie polski stół do rehabilitacji możemy podzielić na przenośny i stacjonarny. Różnica jest tu duża, gdyż jak znamy stół przenośny nie będzie tak wygodny i musi szybko się składać. Stół rehabilitacyjny przenośny:

 • atrakcyjny finansowo
 • mobilny
 • łatwo się składa
 • ma specjalne akcesorium do prostego transportu jak samochody.

Elektryczny stół do rehabilitacji stacjonarny:

 • solidna konstrukcja
 • wysoki komfort pracy
 • odpowiedni dla chorego
 • ustalana wysokość

Jeżeli już zdecydujemy się na stół elektryczny do rehabilitacji na co winniśmy zwrócić uwagę przy zakupie. Przede wszystkim na regulację wysokości blatu. Jest ona wyjątkowo istotna jeśli chodzi o masaż i wykonywane rehabilitacje, a tym samym wpływa na lepszą jakość rehabilitacji oraz umożliwia na błyskawiczny powrót do sprawności. Elektryczny stół rehabilitacyjny jak sama nazwa określa będzie ja posiadał regulowaną za pomocą pilota. Stół rehabilitacyjny może posiadać także regulacją hydrauliczna czyli kompromis pomiędzy regulacja ręczną, a regulacją elektryczną Regulacja hydrauliczna nie musi mieć zasilania i odbywa się za pomocą siłowników hydraulicznych, jest ona również dosyć wygodna w użytkowaniu. Czy ilość części jakie dysponuje elektryczny stół do rehabilitacji ma znaczenie przy rehabilitacjach? Oczywiście, że tak. to rehabilitant powinien dokładnie opisać poziom masaży wykonywanych w gabinecie i do tego wybrać właściwy stół rehabilitacyjny.
Standardowo możemy wyróżnić:

 • 2 sekcyjnych / 2 części
 • 3 sekcyjnych / 3 części
 • 4 sekcyjnych / 6 części.

Polski stół do rehabilitacji a obciążenie, wielkość i stabilność.

Elektryczny stół rehabilitacyjny winnym być bezpieczny oraz łatwy w prowadzeniu. Są one dość duże dlatego wyposażone zostały w kółka, które usprawniają jego kierowanie. Oczywiście na przebieg masażu są one blokowane, aby stół rehabilitacyjny nie posuwał się. Leżanki o wysokości do 62 cm będą znakomite dla młodzieży, natomiast dla doświadczonych są one za małe i muszą mieć min 68 cm. Szerokość stołu dobra to 100 cm natomiast dla pań starych elektryczny stół do rehabilitacji| winien mieć około 120 cm wtedy komfort chorego będzie dużo lepszy. Wybierając perfekcyjny stół rehabilitacyjny winniśmy nie tylko zwracać uwagę na jakość i wartość, ale przede wszystkim na komfort pracy masażystę i chorego.