Bańki chińskie gumowe kiedy najlepiej jest je stosować? Czy warto robić zabieg w domu?

Bańki chińskie gumowe ciesz się coraz większym uznaniem. Efekty są naprawdę spektakularne również potrafimy je dostrzec już po kilku tygodniach używania. Bańki gumowe nie tylko ujędrniają skórę pośladków lub brzucha, ale również pozwalają wyrzeźbić naszą sylwetkę, a przede wszystkim zniwelować rozstępy – bańki gumowe na cellulit. Masaż robi się również na bóle mięśni i doskonale rodzi sobie w zniwelowaniem bólów kręgosłupa.
Bańki chińskie gumowe czym są?
Bańki gumowe to forma baniek próżniowych, których sposób , toż zasysanie tkanki pod powstałym ciśnieniem. Są one przeważnie zrobione z gumy czy sylikonu, lecz też możemy napotkać takie zrobione ze szkła czy bambusa. Bańki gumowe na cellulit występują w rozmaitych rozmiarach, dzięki czemu potrafimy dostosować ich moc do wskazanej przez nas części ciała:

  • o średnicy 5-10 cm bańki gumowe dedykowane są do masażu większych partii uda czy brzuch
  • o średnicy 2-5 cm bańki chińskie gumowe doskonale sprawdzają się przy masażu twarz czy łydek.

Bańki gumowe na cellulit jak wykorzystywać?

  • 1. Przed rozpoczęciem zabiegu, skóra powinna być świetnie nawilżona specjalnymi balsamami do masażu lub naturalną oliwką.
  • 2. Bańki gumowe na cellulit przytwierdź do wybranej części ciała i usuń nadmiar powietrza. Kształt który tworzą bańki chińskie gumowe https://med-store.pl/banki-chinskie/banki-chinskie-gumowe/9/9 pozwala koordynować siłę z którą bańka gumowa jest zasysana do nogi
  • 3. Długość masażu jest określony od części ciała. Masaż bańką chińską powinien przebiegać od 15 do 30 minut. Wolno go powielać nie częściej niż co 2-3 dni. Cała seria zawiera średnio około 10 zabiegów.
  • 4. Zbyt szybka siła wykorzystana przy masażu może spowodować pojawienie się siniaków w miejscach delikatnych jak np. wetrze twarz.

W jaki celu są stosowane bańki chińskie gumowe?
Bańki gumowe na cellulit są wyjątkowo efektywnym środkiem do walki z rozstępami czy cellulitem. Jest aktualne to technika nieinwazyjna i niedroga, więc coraz więcej osób ją stosuje. Bańki gumowe na cellulit są niedrogie, a masaż już po kilku zabiegach przynosi rezultat. Dzięki niemu nasza skóra staje się elastyczna i napięta, a skórka pomarańczowa zaczyna robić się mniejsza. Masaż polepsza mikrokrążenie i usuwa tkankę tłuszczową, a cera robi się przyjemniejsza i jędrniejsza.
Bańki gumowe są również używane w leczeniu dolegliwości bólowych. Niwelują bóle kręgosłupa, ale również zniwelują napięcie spowodowane stojącym trybem życia. Masaż nie powinien być stosowanych, u ludzi z wadami postawy.
Masaż bańką chińską w celach medycznych potrafimy użyć w:

  • dolegliwościach kręgosłupa (mięśniowopochodnych);
  • dolegliwościach mięśniowych;
  • dolegliwościach płucnych;
  • kłopotach ukrwienia danej strony.

Czy bańki gumowe na cellulit powinniśmy używać sami w domu?
Oczywiście tak, ale przed zabiegiem powinniśmy się stosownie do niego przygotować. Oczyścić, osuszyć skórę, jak także dobrze ją nawilżyć olejkami kiedy np. jojoba, kokosowy. Bańki gumowe winny zawierać temperaturę około 40 stopni, dlatego odpowiednio jest ją przed masażem zmoczyć w ciepłej wodzie. Następnie postępujemy jak w wyżej opisanych punktach. Jednak powinno się mieć na uwadze, żeby masaż wykonywać zawsze w kierunku sera. Dlatego bańki chińska gumowa powinny być zaciągane w najniższym punkcie oraz okrągłymi ruchami masaż powinien być prowadzony ku górze. Miejmy na uwadze, że pojedynczy masaż nie zdziała cudów powinniśmy zmienić przede wszystkim nawyki żywieniowe, aby wyniki były niewątpliwie świetne.